Опубліковано посібник для вчителів про особливості впровадження інклюзивної освіти

В рамках проєкту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», громадською організацією «Волонтерський Рух «Спільна допомога» було підготовлено публікацію «Інклюзивне навчання: Інформаційний посібник для вчителів закладів загальної середньої освіти». Проєкт реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (Київ).

Завдяки даному посібнику вчителі можуть дізнатися про сутність, принципи, переваги інклюзивного навчання, про соціальну модель розуміння інвалідності. Дана публікація надасть знання щодо досвіду Сполучених штатів Америки та інших країн у впровадженні інклюзивного навчання, щодо особливостей організації освітнього процесу та ін.

Окрім цього, у посібнику також розглядаються інструменти онлайн освіти, які допоможуть краще зорієнтуватися у темі.

Посібник буде корисним не лише для вчителів, але і асистентів, психологів, інших працівників шкіл, які задіяні у процесі організації інклюзивного навчання.

School__inclusive_education_brochure-2019

Оголошений конкурс на участь в Зимньому інституті шкільної інклюзивної освіти в Україні – 2019

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні 26-27 листопада та 3-4 грудня 2019 року в Києві відбудуться тренінги для шкільних вчителів на тему «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик».

Проект «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик» відбудеться в рамках підтримки нової шкільної реформи Міністерства освіти та науки Україні, яка була розпочата у вересні 2018 року і націлена на зміну програми навчання в середній школі, з включенням до неї інклюзивної освіти, критичного мислення, диференціації, управління поведінкою та інтегрованих уроків.

Учасники проекту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик» зможуть взяти участь у двох дводенних тренінгах, які відбудуться в Києві 26-27 листопада та 3-4 грудня 2019 року в America House Kyiv. В ході двох 12 годинних тренінгів, які будуть проводити провідні фахівці Наталія Софій та Юлія Найда, 40 викладачів середніх шкіл України, зможуть отримати нові практичні навички щодо впровадження успішних інклюзивних практик, апробованих в Україні та США, в свою навчальну діяльність.

Тренінги будуть проведені для вчителів середніх шкіл, що представляють різні області України. Після цих тренінгів, їх учасники зможуть провести власні скорочені міні-тренінги для своїх колег.

Контент тренінгів:
1. Загальний огляд-презентація системи шкільної інклюзивної освіти.
2. Знайомство з американської та європейськими системами шкільної інклюзивної освіти.
3. Практичні поради з організації ефективної системи інклюзивної освіти в класі та середньої школі.
4. Знайомство з інструментами онлайн освіти (наприклад, з онлайн платформою Coursera та Ed-era та онлайн курсами на їх базі, пов’язаними з інклюзивною освітою).

Учасникам тренінгів, що пройдуть конкурсний відбір, будуть компенсовані витрати на проїзд, проживання та харчування. До участі в проекті запрошуються виключно викладачі СЗШ.

Щоб взяти участь у конкурсі та стати учасником проекту, заповніть анкету за посиланням https://forms.gle/QJ68hUuJEJhfNuuq6 не пізніше ніж 10 листопада 2019 року. Результати конкурсу буде оголошено не пізніше 15 листопада 2019 року. Якщо у вас виникли будь-які питання щодо проекту, пишіть на spilna.dopomoga@gmail.com.

Початок нового проекту з інклюзивної шкільної освіти

З радістю повідомляємо, що з вересня 2019 наша організація, при підтримці Посольства США в Україні, розпочинає реалізацію проекту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик». Проект буде складатися з інформаційної кампанії та двох дводенних тренінгів.
Інформаційна кампанія буде складатися з розробці та розповсюдження інформаційної брошури, а також зі створення та розміщення в соціальних мережах інформаційного контенту.
Тренінги будуть проведені для вчителів середніх шкіл, що представляють різні області України. Після цих тренінгів, їх учасники зможуть провести власні скорочені міні-тренінги для своїх колег. Дата проведення тренінгів: листопад 2019.
Контент тренінгів:
1. Загальний огляд-презентація системи шкільної інклюзивної освіти.
2. Знайомство з американської та європейськими системами шкільної інклюзивної освіти.
3. Практичні поради з організації ефективної системи інклюзивної освіти в класі та середньої школі.
4. Знайомство з інструментами онлайн освіти (наприклад з онлайн платформою Coursera та онлайн курсами на її базі, пов’язаним з інклюзивною освітою – https://ru.coursera.org/learn/disability-inclusion-education, https://ru.coursera.org/learn/inclusive-design. Або ed-era https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Par+1/about, https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Inc+1/about).
Учасники тренінгів будуть відібрані в ході відкритого конкурсу, який буде оголошений в жовтні 2019. Інформація щодо конусу буде розміщення на сайті та веб-сторінці ГО «ВР «Спільна допомога». Слідкуйте за новинами!

 

photo_2019-09-16_14-55-06 spil_na_dopomoga_colour

Новости проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2»

В рамках проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2», который реализуется при поддержке Фонда “Память, ответственность и будущее” (EVZ) в рамках программы поддержки для переживших геноцид ромов Лачо Дивес!, наша организация продолжает оказывать различную помощь пожилым ромам, проживающим на Востоке Украины.

Весной 2019 года были закуплены различные материалы для развития в семьях пожилых ромов огородничества и мелкого фермерства. Мы отправили в Донецкую область саженцы ягодных кустов и плодовых деревьев, цыплят, а также занимаемся приобретением и помощью в установке ульев с пчелами.

Мы считаем, что стимулирование местных ромских громад заниматься огородничеством и мелким фермерство, является важным фактором улучшения качества жизни пожилых ромов, пострадавших от нацизма.

photo_2019-04-26_09-42-14 (2)    photo_2019-04-26_09-42-14 (3)   photo_2019-04-26_09-42-14

photo_2019-04-26_09-42-15 (2)    photo_2019-04-26_09-42-15 (3)

Новости проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2»

В рамках проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2», который реализуется при поддержке Фонда “Память, ответственность и будущее” (EVZ) в рамках Программы поддержки для переживших геноцид ромов Лачо Дивес!, наша организация продолжает оказывать различную помощь пожилым ромам, проживающим на Востоке Украины. С сентября 2018 года, 65 пожилых ромов получили наборы медикаментов, средств гигиены и одежды, а также другие услуги по улучшению условий и качества их жизни. Работа в данном направлении будет продолжена нами до конца 2019 года.

photo_2019-04-26_09-42-13 (2)

photo_2019-04-26_09-42-13

 

Новости проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2»

В рамках проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2», который реализуется при поддержке Фонда “Память, ответственность и будущее” EVZ Foundation в рамках программы Программа поддержки для переживших геноцид ромов ЛАЧО ДИВЕС нашей организацией была создана и администрируется страница Программы Лачо Дивес! в Facebook: https://www.facebook.com/LatschoDiwesProgramme/

На этой странице вы можете следить за новостями Программы Лачо Дивес!, ознакомится с историями различных проектов, поддерживаемых данной Программой, а также узнать актуальны для ромов новости и анонсы.

Продолжение проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2»

С радостью сообщаем о продолжении проекта «Общение, помощь, доверие: волонтерская поддержка ромов, жертв национал-социализма, пострадавших от конфликта на Востоке Украины 2», который будет реализован при поддержке Фонда “Память, ответственность и будущее” EVZ Foundation в рамках Программа поддержки для переживших геноцид ромов ЛАЧО ДИВЕС

В ходе проекта будет оказана помощь ромам, пережившим геноцид и проживающим на Востоке Украины (территория Донецкой и Луганской областей, находящаяся под контролем украинской власти), а также пожилым ромам – вынужденным переселенцам, жертвам конфликта на Востоке Украины. Пережившие геноцид ромы получат разнообразную помощь: медикаменты и средства гигиены, улучшение бытовых условий, небольшие ремонты и прочее.

Будут проводиться регулярные встречи пожилых ромов с молодежью для установления диалога поколений. Будет проведено документирование и продвижение в медиа воспоминаний переживших геноцид ромов. Волонтёры проекта будут обучены практике помощи целевой группе.

LD

Новини проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України»

У серпні 2018 наша організація закінчила реалізацію проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізувався за підтримки фонду EVZ Foundation . Загалом допомога буда надана 65 літнім ромам, що мешкають на Сході України. Фото звіт можна знайти за посиланням: https://www.flickr.com/photos/157160596@N08/albums