Опубліковано посібник для вчителів про особливості впровадження інклюзивної освіти

В рамках проєкту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», громадською організацією «Волонтерський Рух «Спільна допомога» було підготовлено публікацію «Інклюзивне навчання: Інформаційний посібник для вчителів закладів загальної середньої освіти». Проєкт реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (Київ).

Завдяки даному посібнику вчителі можуть дізнатися про сутність, принципи, переваги інклюзивного навчання, про соціальну модель розуміння інвалідності. Дана публікація надасть знання щодо досвіду Сполучених штатів Америки та інших країн у впровадженні інклюзивного навчання, щодо особливостей організації освітнього процесу та ін.

Окрім цього, у посібнику також розглядаються інструменти онлайн освіти, які допоможуть краще зорієнтуватися у темі.

Посібник буде корисним не лише для вчителів, але і асистентів, психологів, інших працівників шкіл, які задіяні у процесі організації інклюзивного навчання.

School__inclusive_education_brochure-2019

Оголошений конкурс на участь в Зимньому інституті шкільної інклюзивної освіти в Україні – 2019

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні 26-27 листопада та 3-4 грудня 2019 року в Києві відбудуться тренінги для шкільних вчителів на тему «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик».

Проект «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик» відбудеться в рамках підтримки нової шкільної реформи Міністерства освіти та науки Україні, яка була розпочата у вересні 2018 року і націлена на зміну програми навчання в середній школі, з включенням до неї інклюзивної освіти, критичного мислення, диференціації, управління поведінкою та інтегрованих уроків.

Учасники проекту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик» зможуть взяти участь у двох дводенних тренінгах, які відбудуться в Києві 26-27 листопада та 3-4 грудня 2019 року в America House Kyiv. В ході двох 12 годинних тренінгів, які будуть проводити провідні фахівці Наталія Софій та Юлія Найда, 40 викладачів середніх шкіл України, зможуть отримати нові практичні навички щодо впровадження успішних інклюзивних практик, апробованих в Україні та США, в свою навчальну діяльність.

Тренінги будуть проведені для вчителів середніх шкіл, що представляють різні області України. Після цих тренінгів, їх учасники зможуть провести власні скорочені міні-тренінги для своїх колег.

Контент тренінгів:
1. Загальний огляд-презентація системи шкільної інклюзивної освіти.
2. Знайомство з американської та європейськими системами шкільної інклюзивної освіти.
3. Практичні поради з організації ефективної системи інклюзивної освіти в класі та середньої школі.
4. Знайомство з інструментами онлайн освіти (наприклад, з онлайн платформою Coursera та Ed-era та онлайн курсами на їх базі, пов’язаними з інклюзивною освітою).

Учасникам тренінгів, що пройдуть конкурсний відбір, будуть компенсовані витрати на проїзд, проживання та харчування. До участі в проекті запрошуються виключно викладачі СЗШ.

Щоб взяти участь у конкурсі та стати учасником проекту, заповніть анкету за посиланням https://forms.gle/QJ68hUuJEJhfNuuq6 не пізніше ніж 10 листопада 2019 року. Результати конкурсу буде оголошено не пізніше 15 листопада 2019 року. Якщо у вас виникли будь-які питання щодо проекту, пишіть на spilna.dopomoga@gmail.com.

Початок нового проекту з інклюзивної шкільної освіти

З радістю повідомляємо, що з вересня 2019 наша організація, при підтримці Посольства США в Україні, розпочинає реалізацію проекту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик». Проект буде складатися з інформаційної кампанії та двох дводенних тренінгів.
Інформаційна кампанія буде складатися з розробці та розповсюдження інформаційної брошури, а також зі створення та розміщення в соціальних мережах інформаційного контенту.
Тренінги будуть проведені для вчителів середніх шкіл, що представляють різні області України. Після цих тренінгів, їх учасники зможуть провести власні скорочені міні-тренінги для своїх колег. Дата проведення тренінгів: листопад 2019.
Контент тренінгів:
1. Загальний огляд-презентація системи шкільної інклюзивної освіти.
2. Знайомство з американської та європейськими системами шкільної інклюзивної освіти.
3. Практичні поради з організації ефективної системи інклюзивної освіти в класі та середньої школі.
4. Знайомство з інструментами онлайн освіти (наприклад з онлайн платформою Coursera та онлайн курсами на її базі, пов’язаним з інклюзивною освітою – https://ru.coursera.org/learn/disability-inclusion-education, https://ru.coursera.org/learn/inclusive-design. Або ed-era https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Par+1/about, https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Inc+1/about).
Учасники тренінгів будуть відібрані в ході відкритого конкурсу, який буде оголошений в жовтні 2019. Інформація щодо конусу буде розміщення на сайті та веб-сторінці ГО «ВР «Спільна допомога». Слідкуйте за новинами!

 

photo_2019-09-16_14-55-06 spil_na_dopomoga_colour

Новини проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України

У лютому 2018 наша організація продовжила активну реалізації проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізується за підтримки фонду EVZ. У лютому була  продовжена роздача дров та вугілля, для опалення осель взимку, літнім ромам, жертвам націонал-соціалізму, які проживають в Донецькій області України.

Фото 5 Фото 6 Фото 7

Запущений сайт зі спогадами ромів

У лютому 2018 наша організація продовжила активну реалізації проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізується за підтримки фонду EVZ. У лютому був запущений пілотний web-сайт, на якому будуть збережені  спогади літніх ромів про їх життєвий шлях.

Зараз їде наповнення цього сайту спогадами. Посилання на сайт: http://www.spogadyromiv.org.ua/

Триває роздача зимнього одягу ромам Донбасу

Триває роздача зимнього одягу  ромам Донбасу

У січні 2018 наша організація продовжила активну реалізації проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізується за підтримки фонду EVZ. У січні була  продовжена роздача зимнього одягу літнім ромам, жертвам націонал-соціалізму, які проживають в Донецькій області України. Допомогу, загалом, отримають 65 літніх ромів.

Фото 2 Фото 3 Фото 4

Триває роздача зимнього одягу ромам Донбасу

У грудні наша організація продовжила активну реалізації проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізується за підтримки фонду EVZ. У грудні  була розпочата роздача зимнього одягу літнім ромам, жертвам націонал-соціалізму, які проживають в Донецькій області України. До кінця року допомогу отримають 65 літніх осіб.

Фото 2 Фото 4 Фото 3

Ремонти будинків літніх ромів

У будинках 5 літніх ромів, жертв націонал-соціалізму, нашими волонтерами з Івано-Франківщини, були проведені невеликі ремонти. У жовтні  2017 року волонтери громадської організації «Волонтерській рух «Спільна допомога» провели ремонти квартир і будинків ромів з Маріуполя, жертв націонал-соціалізму. В оселях 5 літніх ромів, жертв націонал-соціалізму, були проведені невеликі ремонти (ремонт покрівлі, стін, заміна вікон, дверей, сантехніки і т.п.). Дана допомога була надана за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (www.stiftung-evz.de).

Фото 7 Фото 6 Фото 5

Триває роздача медикаментів ромам Донбасу

мед2 мед3 Мед1 iМед5 мед6 Мед4
У липні наша організація продовжила активну реалізації проекту «Спілкування, допомога, довіра: волонтерська підтримка ромів, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України», який реалізується за підтримки фонду EVZ. У липні була завершена роздача медикаментів літнім ромам, жертвам націонал-соціалізму, які проживають в Донецькій області України.

Ремонти для літніх ромів

У будинках 5 літніх ромів, жертв націонал-соціалізму, були проведені невеликі ремонти.
У червні 2017 року волонтери громадської організації «Волонтерській рух «Спільна допомога» провели ремонти квартир і будинків ромів з Маріуполя, жертв націонал-соціалізму. В оселях 5 літніх ромів, жертв націонал-соціалізму, були проведені невеликі ремонти (ремонт покрівлі, стін, заміна вікон, дверей, сантехніки і т.п.). Дана допомога була надана за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (www.stiftung-evz.de).

^520485C17BF07AF67DD85DA5F4EFCCAF7AF290812AB530B2E1^pimgpsh_mobile_save_distr ^7E20A95E31B9A656FBEF66CBD23DE00D91FE29B83D092D696F^pimgpsh_mobile_save_distr ^8AEFAA77E5C2F607138EA3467133D1CD7D5AE74EEA6B4A954F^pimgpsh_mobile_save_distr ^8E41CFE84B1D5FCA85828757CB1F8B2E46CEA22E121FC76464^pimgpsh_mobile_save_distr ^21821C7C8BFC47959A09288C51EDF9BDCADDEAAEDD78317804^pimgpsh_mobile_save_distr

1 2 3